3 marca 2020 roku w Warsztacie Warszawskim odbył się wernisaż, który otworzył wystawę prac malarskich Barbary Rychlewskiej-Dobrowolskiej pt. “Moje fascynacje”. Wystawa to 21 obrazów, w wyrazistych oprawach, przedstawiające w większości pejzaże i kwiaty.

Barbara Rychlewska-Dobrowolska o sobie:

Malarstwem interesowałam się od dziecka. Pierwszą nagrodę zdobyłam w 1963 roku w konkursie malarskim pt. „Z życia Związku Radzieckiego”. Obraz nosił tytuł „Przywitanie Gagarina w Warszawie”. Po tym okresie nastąpił czas zainteresowań tkaniną artystyczną i haftem.

Do malarstwa wróciłam w 2012 roku będąc słuchaczem Uniwersytetu III Wieku przy SGGW w pracowni malarskiej prowadzonej przez artystkę malarkę Alinę Stępień, gdzie zdobywałam i udoskonalałam techniki malarskie takie jak: rysunek, akwarela, pastela, akryl, olej i techniki mieszane. I tak malarstwo stało się moją pasją, sensem życia i aktem tworzenia.

W 2014 roku zostałam członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Omawiane są tam prace członków Stowarzyszenia przez Profesorów ASP.
Następnie od maja 2016 roku uczęszczam na warsztaty malarskie do Domu Kultury „Kadr”, które są prowadzone przez artystkę malarkę Annę Sobol. Od kilku lat uczestniczę również w licznych plenerach oraz warsztatach malarskich prowadzonych m.in. przez artystę Lecha Żurkowskiego i malarkę Annę Sobol.

Moje prace były wystawiane w Bibliotece (ul. Czerniakowska), Domu Pomocy Społecznej „Budowlani”, Muzeum Wojska Polskiego, Polskiej Akademii Nauk (Pałac Staszica), Ministerstwie Gospodarki, Banku SENATOR, na UW na Wydziale Zarządzania, w Centrum Kreatywności w Warszawie, Centrum Bankowo-Finansowym w Warszawie, Polskim Radio, Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego (Budynek PASTY), oraz na wystawach indywidualnych w Ośrodku Kultury „Artus”, Domu Kultury „Orion”, Centrum Onkologii w Warszawie i w Kluboteka Dojrzałego Człowieka.

W 2018 roku otrzymałam Dyplom za całokształt pracy społecznej i artystycznej nadany z okazji 60-lecia Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków, również otrzymałam Certyfikat za uczestnictwo w 5 letnim cyklu wykładów prowadzonych przez Profesorów z Akademii Sztuk Pięknych.
Jestem członkiem Związku Artystów Polska Sztuka Użytkowa.

Zdjęcia z wernisażu: