PONIEDZIAŁEK

3.02.2020

Warsztaty dla nowych wolontariuszy, Fundacja Polska Gościnność

10:00 – 12:00, parter

Fundacja Polska Gościnność organizuje szkolenie dla wolontariuszek i wolontariuszy, którzy za darmo udzielają korepetycji dzieciom uchodźców w Polsce.

fot. ze szkolenia, 3.02.2020, K. Alcer

Maluj jak mistrzowie, grupa artystek-malarek

10:00 – 15:30, piętro

W każdy poniedziałek grupa malarek tworzy obrazy na płótnie. Można przyjść popatrzeć chwilę dyskretnie jak malują i poczuć zapach farb.

fot. ze pracy grupy, 3.02.2020, K. Alcer

WTOREK

4.02.2020

Spotkanie rekrutacyjne dla nowych wolontariuszy, Fundacja Viva

17:00 – 18:00, parter

Spotkanie dla nowych wolontariuszy warszawskiej grupy Fundacji Viva. Fundacja Viva! zajmuje się walką o poprawienie losu zwierząt. Ten cel realizuje przez cały wachlarz działań – od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom przez szkolenia instytucji państwowych aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych.

Próba chóru, Voces Gaudii

17:30 – 19:30, piętro

Misją Voces Gaudii jest szerzenie muzyki chóralnej, redefiniowanie jej i ulepszanie poprzez koncerty i występy, które angażują naszą społeczność oraz są afirmacją wolności, miłości i równości. Więcej o chórze: www.voces.pl.

ŚRODA

5.02.2020

Kropka-kreska, grupa rysunkowa

10:00 – 14:30, piętro

Grupa osób uczących się rysunku. Każdy może rysować, potrzebne tylko ołówek i kartka. Grupa tworzy działa sztuki ku własnemu zadowoleniu i szczęśliwości. 40 osobowej grupie rysowniczek i rysowników przewodzi Elżbieta Hołoweńko.

fot. z 2019 r.

Centrum Edukacji Obywatelskiej, Spotkanie uczące nr 10. Gry mobilne w edukacji

15:00 – 15:00, piętro

Mobilne questy szkolne – fińskie sposoby na naukę w ruchu. Uczniowie to wymagający odbiorcy oferty edukacyjnej. Kochają gry, a świat postrzegają przez ekran smartfona. Są przyzwyczajeni do natychmiastowej informacji zwrotnej (feedback) i pełnej interakcji z rzeczywistością. Nie chcą czekać i bywają nazywani pokoleniem instant. Najlepiej trafia do nich edutainment, czyli nauka przez zabawę. A gry to zabawa.


PokemonGo, Harry Potter Wizards Unite czy też MinecratfGO pokazują, że można motywować do ruchu poprzez smartfon i ciekawie opowiedzianą historię (nieliniowy storyteling). Gra w naukę na smartfonie, czyli gamifikacja lekcji to nowa szansa na zaangażowanie uczniów w najnudniejsze lekcje z podstawy programowej oraz kształtowanie kompetencji XXI w. Znaczenie takiego podejścia dostrzeżono już kilka lat temu w fińskich szkołach, gdzie na co dzień wykorzystuje się narzędzia motywujące młodzież do ruchu i zdobywania wiedzy w niestandardowy sposób. Podczas naszej prelekcji pokażemy innowacyjne sposoby wykorzystania mobilnych questów m. in. z matematyki, biologii i języka polskiego w edukacji dzieci i młodzieży.
Na zajęcia trzeba zabrać smartfony lub tablety z zainstalowaną darmową fińską aplikacją ActionTrack.
Prowadzenie: Marcin Skrabka z Good Books

Link do strony z informacją o wydarzeniu: www.goodbooks.pl

Bezpłatne porady prawne

17:30 – 19:30, salka nr 1

Bezpłatne porady prawne udzielane przez studentów oraz absolwentów prawa osobom niezamożnym.

Na dyżury obowiązują zapisy telefoniczne pod nr tel. 22 498 72 30.

Organizator: Fundacja Academia Iuris

CZWARTEK

6.02.2020

Polskie Amazonki Ruch Społeczny, warsztaty makijażu dla Pań w trakcie leczenia onkologicznego

17:00 – 19:30, piętro

Warsztaty pięknościowe dla Pań w trakcie leczenia onkologicznego.

Więcej informacji: www.ruchspoleczny.org.pl 

Bezpłatne warsztaty z medytacji

17:70 – 19:30, parter

Różni ludzi zaczynają swoją przygodę z medytacją z wielu różnych powodów: szukają skutecznej odporności na stres, chcą osiągnąć wyciszenia, poprawić stan zdrowia, polepszyć relacji w prace i w domu, być bardziej pozytywnymi i entuzjastycznymi, odkryć nowe inspiracje, doświadczyć inny stan świadomości, lepiej poznać siebie, otworzyć skryty potencjał, polepszyć koncentrację uwagi, stać bardziej produktywnymi w życiu zawodowym, odkryć stan “bycia tu i teraz”, rozwiać kreatywność, osiągnąć moce mistyczne, poznać sens własnego życia czy zrozumieć kwestie duchowe, pozbyć się różnego rodzaju uzależnień i złych nawyków, etc. Tą listę można jeszcze więcej przedłużyć:)W ostanie lata temat medytacji został intensywnie badany poprzez wiele wybitnych naukowców całego świata, tak że Istnieje wystarczająco dowodów, że ta praktyka jest bardzo korzystną, przyjemna, atrakcyjną, a ostatnio nawet modną. Więc jest wiele różnych przyczyn, z których warto nauczyć się medytować:) 

 Ale gdzie i kiedy można się nauczyć medytować? 

 CO CZWAREK w WARSZTACIE WARSZAWSKIM (pl. Konstytucji 4) 

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

Krótkie wprowadzenie do tematu medytacji:

  • po co medytować
  • pochodzenie danej metody, autentyczność
  • jak to działa na poziomach ciała, umysłu, duszy.

Trzy podstawowe techniki medytacji, które przeznaczony dla stosowania w różnych warunkach okolicznościowych.

Pytania, odpowiedzi, indywidualne konsultacje.

Zajęcia będą trwały od 18:00 do 19:30, bardzo prosimy nie spóźniać się 🙂 

Tradycyjnie wszystkie zajęcia BEZPŁATNE.OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:

medytuj.w.warszawie@gmail.com 
Organizator:  Medytuj W Warszawie 

 https://www.facebook.com/events/406178806971608/ 

PIĄTEK

7.02.2020

Próba teatralna, Teatr Improwizacji Impakt

17:00-19:30, piętro

IMPAKT to warszawska grupa impro. Mimo że pojawiliśmy się nagle niczym błysk supernowej to połączyła nas energia zebrana z różnych grup impro i teatralnych.

fot. z facebook.com

Więcej o grupie: www.facebook.com/pg/teatrimprowizacjiimpakt/

SOBOTA

8.02.2020

Spotkanie ze sobą. Starożytna medytacja ,,Kwiat Lotosu ''

11:00-14:30, sala nr 3

Spotkanie uczestników Międzynarodowego Ruchu Społecznego “AllatRa” Na spotkaniach prowadzimy praktyczne zajęcia z: nauki panowania nad sobą; technik radzenia z emocjami i codziennym stresem; uzyskania wewnętrznego spokoju, miłości, radości, wdzięczności; technik koncentracji, medytacji, praktyk duchowych. Spotkania się odbywają w formacie towarzyskich, luźnych rozmów, dzielenia się doświadczeniami i obserwacjami z codziennego życia (praktyka). Jesteśmy gronem zwykłych ludzi dobrej woli, poza polityką i religią, prowadzimy zajęcia na własne życzenie. Tworzymy lepsze społeczeństwo, zaczynając od siebie!

Nasze hasło: “Dobro w działaniu”.

Zajęcia odbywają się każdą sobotę od godziny 11:00 – 13:00 Spotkania otwarte. Wstęp wolny.

Dane kontaktowe: email: allatra.warszawa@gmail.com 

tel.: +48 733 495 204, +48 886 398 989
Więcej informacji: www.facebook.com/szambalasense

 

Om Chanting, otwarte

16 stycznia 2020, godz. 18:00 - 19:30, sala nr 3

OM CHANTING to starożytna grupowa technika jogiczna, która wykorzystuje wibracje pierwotnego dźwięku OM do transformacji oraz przywracania harmonii na wielu płaszczyznach: emocjonalnej, mentalnej, fizycznej. • Relaksuje ciało, wycisza umysł i obniża poziom stresu, zwiększa koncentrację. • Oczyszcza i regeneruje organizm, wspiera jego siły witalne. • Pomaga uwolnić się od negatywnych myśli i emocji oraz rozwinąć pozytwne podejście, wewnętrzny spokój, radość i bezwarunkową miłość. • Podnosi poziom świadomości, rozwija intuicję i osobisty potencjał człowieka, przynosi nowe możliwości. To instrument, który przywraca harmonię ciała, umysłu, serca i ducha. Tym razem w ramach ogólnopolskiego 24h wydarzenia będzie wydłużony do godziny.


Kontakt: Kasia 792 024 717
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
***W dniu praktyk nie spożywamy napojów alkoholowych i środków psychoaktywnych

PONIEDZIAŁEK - NIEDZIELA

3-9.02.2020

Anna Łęska, Indywidualna wystawa akwareli

piętro

Wystawa będzie dostępna w dniach 01.02.2020-16.02.2020