Zapraszamy na webinar PONAD GRANICAMI. ROZMAWIAJMY O MIGRACJACH

17.12.2020 GODZ. 10:00


LIVE na Faceboooku Warsztatu Warszawskiego.


W przededniu Międzynarodowego Dnia Migrantów, który obchodzimy co roku 18 grudnia, Warsztat Warszawski wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) zaprasza Państwa do rozmowy. Spotkamy się online, aby porozmawiać o tym, jak rozmawiać – o migracjach, ale też z migrantkami i migrantami.


Migracje i uchodźstwo to jedne z największych wyzwań współczesnego świata, ale też część naszej codzienności. Warto o nich rozmawiać, aby lepiej rozumieć zmiany, jakie wokół nas zachodzą: zarówno te w skali globalnej – kiedy obserwujemy w mediach szlak migracyjny osób opuszczających ogarnięte wojną państwa, czy w skali lokalnej – kiedy pojawiają się nowi sąsiedzi, którzy mówią w innym niż nasz języku, czy kiedy koleżanka z klasy wyjeżdża z rodzicami na stałe za granicę.


Zaprezentujemy różnorodne działania CEO na rzecz wzmocnienia debaty o migracjach i podnoszenia świadomości Polaków i Polek nt. współczesnych migracji. Wszystkie te działania: kampania społeczna, program szkoleniowy dla nauczycieli i nauczycielek, materiały edukacyjne dla szkół, współpraca z mediami, oparte są na podstawowej dla nas wartości, jaką jest rozmowa. A ta wymaga partnerów i partnerek. Dlatego gorąco zapraszamy wszystkich, którzy wierzą, że migracje to nasza sprawa – organizacje pozarządowe, dziennikarzy, szkoły, młodzież, społeczność lokalną i co najważniejsze migrantów i migrantki – do stworzenia wspólnie wielogłosowej debaty i dzielenia się swoimi doświadczeniami Ponad Granicami – wiekowymi, geograficznymi, kulturowymi i zawodowymi.
Porozmawiajmy o migracjach.


O działaniach na rzecz wzmocnienia debaty o migracjach opowiedzą:

Olga Khabibulina – koordynatorka programu „I Am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek”, który dotyczy współczesnych migracji ludności. Realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w międzynarodowym konsorcjum. Od lat zajmuje się badaniem różnych grup migrantów i migrantek, ich potrzebami i praktykami kulturowymi.

Julia Godorowska – stara się wspierać nauczycieli i nauczycielki w prowadzeniu w szkole interesujących zajęć na temat migracji i uchodźstwa z poszanowaniem różnych punktów widzenia (koordynuje projekt Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub Dobrej Rozmowy).

Weronika Rzeżutka – zajmuje się komunikacją Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej CEO od 2020 roku. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz socjologii stosowanej. Autorka publikacji prasowych. Współpracuje z Fundacją Centrum Badań i Edukacji im. Ryszarda Kapuścińskiego.Centrum Edukacji Obywatelskiej to największa działająca w sektorze edukacji organizacja pozarządową w Polsce. Przy jej wsparciu nauczycielki i nauczycielek wprowadzają do szkoły metody nauczania i tematy, dzięki którym uczennice i uczniowie angażują się w swoją edukację i lepiej radzą sobie z wyzwaniami współczesnego świata.

Więcej informacji na stronie: www.ceo.org.pl


Moderatorką spotkania będzie Iwona Cichowicz z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.


Chcesz być z nami na żywo zapraszamy do dołączenia przez zooma:
https://us02web.zoom.us/j/81826582197