Grupa twórcza „Jak w korcu maku” powstała w czerwcu 2019 roku podczas pleneru w Dłużewie w Domu Plenerowym warszawskiej ASP. Zmagania twórcze, dzielenie się spostrzeżeniami i wspólne rozmowy sprawiły, że w grupie składającej się ze studentów Akademii Otwartej – Dorośli do sztuki, działającej pod auspicjami warszawskiej ASP, wytworzyła się więź, harmonia i, co szczególnie cenne, umiejętność i chęć współdziałania. Artysta to z definicji indywidualista i wolny duch, więc każdy z nich podąża swoją drogą, realizując się i rozwijając według własnych potrzeb i założonych celów. Członkowie grupy twórczej „Jak w korcu maku” dają sobie wolność i szanują indywidualne wybory, a zarazem działają wspólnie. Razem odwiedzają wystawy, organizują regularne spotkania (w czasie pandemii online), dzielą się doświadczeniami, motywują, wspierają, planują wspólne przedsięwzięcia, wyjeżdżają razem na plenery.

Do tej pory, przygotowali i zorganizowali wystawy swoich prac:

„Jak w korcu maku” – styczeń 2020 

„Relacje” – październik 2020 

„Narracje” – wrzesień – październik 2021 

„Podróż w czasie” – wrzesień – listopad 2021 

„Kolory lata” – październik 2021

„Kobieta” – listopad 2021

Obecna wystawa „Natura”, zorganizowana w Warsztacie Warszawskim jest kolejną, na której prezentują swoją twórczość. Różnorodność technik i stylów malarskich oraz interpretacji tematu pozwala zapoznać się z wielowymiarowością twórczą grupy, stanowiącą jej bogactwo.

Na wystawie można zobaczyć prace artystów: Bożena Łumińska, Izabela Mroczkowska, Małgorzata Nasiłowska, Jolanta Pacewicz, Krystyna Pokulniewicz-Szmańda, Bożena Ratyńska, Grażyna Sanojca, Anna Sawicka, Iwona Szymańska, Maja Troszkiewicz, Barbara Uszycka-Parać, Ewa Wilk, Bożenna Woś, Elżbieta Zawadzka.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy i kontaktu z grupą poprzez stronę internetową, na której prezentują swoje dzieła:  www.jakwkorcumaku.com

Zapraszamy na wystawę w godzinach otwarcia Warsztatu Warszawskiego.

Już niebawem ogłosimy nabór na wystawy w 2022 roku! Bądźcie czujni!