Pl. Konstytucji 4, Poniedziałek-piątek: 10:00-20:00, Weekendy: 10:00-15:00

POZNAJ NAS!

Oto Zespół Warsztatu Warszawskiego:

Krzysztof Alcer

Koordynator Warsztatu Warszawskiego i Warszawy Lokalnie
Wiceprezes Zarządu Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. W FISE od 2017 roku. Do końca 2018 roku koordynował program WatchIt! Jest trenerem antydyskriminacyjnym i aktywistą praw człowieka. Z sektorem pozarządowym związany od 1999 roku. Pracował i współpracował z takimi organizacjami jak Centrum Edukacji Obywatelskiej, Sieć Obywatelska Watchdog Polska, Fundacja Fundusz Współpracy, Fundacja Klamra. Uczestniczył w tworzeniu kilku organizacji pozarządowych m.in. Stowarzyszenie dla Edukacji i Kultury Spotkania oraz Fundacja Równość.info. Jest kilkukrotnym maratończykiem.

Iwona Cichowicz

Kierowniczka Warsztatu Warszawskiego
Aktywistka działająca na rzecz środowisk migranckich i defaworyzowanych, ACC ICF coach, doradczyni zawodowa, koordynatorka projektów, ekspertka ds. integracji. Zajmuje się aktywizacją społeczno-zawodową (prowadzi procesy coachingowe, sesje doradztwa zawodowego, warsztaty rozwojowe, arteterapię), wspiera w rozwoju grupy nieformalne, tworzy i realizuje projekty społeczne, prowadzi projekty edukacji międzykulturowej, wspiera organizacje pozarządowe w zakresie pracy z osobami z doświadczeniem migracji.

Elżbieta Hołoweńko

InfoPunkt
W Warszawie ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Po studiach zamieszkała na Polskim Spiszu, we wsi Rzepiska-Pawliki w jednej z najwyżej położonych górskich osad w Polsce. Założyła tam rodzinę, wychowywała dzieci, haftowała, malowała obrazy, meble, miniatury na szkle, tworzyła Zielniki docenione przez Wisławę Szymborską (panie korespondowały od 1994 roku). Wydawnictwo BOSZ wydało plastyczno-poetycki album "Wiersze Wisława Szymborska i Zielniki Elka Hołoweńko-Matuszewska" - nagroda Książki Roku na Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek w 2003 roku.

Ewa Krekora-Borkowska

InfoPunkt
Po wielu latach pracy w mediach – za przeproszeniem – publicznych, teraz już na emeryturze, ciągle zabiegana. Próbuje rozciągnąć dobę do 48 godzin, bo:
- na półkach domowej biblioteki leży mnóstwo ciekawych, regularnie odkurzanych a nieprzeczytanych książek,
- w Polsce i nie tylko czekają przyjaciele z lat szkolnych i studenckich na wiele razy przekładane spotkanie,
- na świecie jest jeszcze tyle niezwykłych miejsc do zobaczenia, że …
warto się codziennie „gimnastykować” i przynajmniej raz… dwa w tygodniu pomalować-popracować w ulubionym Warsztacie Warszawskim.

Jolanta Pacewicz

InfoPunkt
Jestem szczęśliwą emerytką spełniającą swoje marzenia. Staram się być aktywna. Kocham morze, jeziora, lubię pływać, spacerować i podróżować. Uwielbiam prowadzić samochód, czuje ogromną przyjemność , poczucie wolności i niezależności. Bardzo lubię przebywać wśród ludzi, kocham wspólne działania. Od 2 lat uczęszczam na ASP - malarstwo i rzeźba. Z przyjemnością biorę udział w plenerach i wystawach organizowanych przez ASP, należę też do grupy akwarelistek. Zawsze chciałam malować, ale nigdy nie podjęłam wyzwania. Teraz spełniam to marzenie, od 2 lat pracuje w FISE, co daje radość i możliwość realizowania moich pasji.

Karina Rudzka

InfoPunkt
Absolwentka pedagogiki i zdrowia publicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Zawodowo współpracuje z rodzinami z dziećmi, osobami z niepełnosprawnością intelektualną, osobami doświadczającymi kryzysu.
Prowadzi zajęcia grupowe wykorzystując elementy arteterapii, TSR.
Z FISE związana od 2018 roku, działa w Infopunkcie Warsztatu Warszawskiego.
Lubi słuchać muzyki, odkrywać nowe miejsca, działać twórczo.

Oksana Denysyuk

InfoPunkt
Migrantka, dziennikarka, tłumaczka, aktywistka.
Prezeska Fundacji Ukraińskie Centrum Informacyjne, posiada ponad 10-letnie doświadczenie jako dziennikarka. Działa na rzecz promocji nowoczesnej kultury ukraińskiej oraz na rzecz migrantów w Polsce, organizatorka i pomysłodawczynią licznych inicjatyw: międzynarodowych koncertów, wizyt studyjnych, targów, wernisaży, pierwszej ukraińskiej street-art galerii w Polsce.
W Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych prowadzi wraz z zespołem, Punkt Informacji Zawodowej dla Migrantów.
Uwielbiam podróżować motorem i dziergać.

Warsztat Warszawski

Centrum Komunikacji Społecznej

Urząd m.st. Warszawy

oraz

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych

pl. Konstytucji 4

00-552 Warszawa

tel: +48 22 622 01 91

faks: +48 22 622 01 91

poniedziałek - piątek 10.00-20.00

sobota - niedziela 10.00-15.00